01
01
В'їзний знак до смт. Макарів
02
02
Макарівська селищна рада
03
03
Будинок культури
04
04
Свято-Дмитріївська церква та пам'ятник Святителю Дмитрію Ростовскому

Макарівська селищна рада

Правила поведінки на воді в літній період

Влітку все частіше хочеться покинути домівку й відправитися на природу, передусім до водойми. Тому, на часі поговорити про правила поводження людей на водоймах, щоб відпочинок приносив радість. Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Тим більше, що озер і річок в нашій громаді чимало і кожне з них по-своєму дивовижне.
Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Аналіз загибелі людей на водних об’єктах, особливо в період купального сезону, свідчить про те, що через порушення правил поведінки на воді та особисту безпечність, на водоймах гинуть люди. Вражає той факт, що протягом 2020 року на водних об’єктах громади загинуло 4 особи. Ось і нинішній купальний сезон розпочався трагічно – на водоймах вже загинуло 2 особи. Цьогоріч вражає ситуація із загиблими на воді і в Київській області. Наразі вода забрала життя 43 відпочивальників. Аналіз пригод на воді показує, що тонуть, в основному, саме ті, хто вміє плавати але обирає для відпочинку місця зовсім не призначені для купання.
Доводимо до відома жителів та гостей громади, що на території Макарівської селищної ради відсутні місця для масового відпочинку біля води, які мають паспорти та відповідають вимогам до таких місць. Натомість люди відпочивають на 22 традиційних (стихійних) пляжах біля річок та озер, які не відповідають жодним вимогам безпеки. Саме необладнані місця для купання переважно і стають місцем трагедії. Звертаємо вашу увагу, що на цих водоймах дно не очищено від пляшок, металевих прутів та інших сторонніх предметів, зона купання не обмежена буйками, берег не підготовлений для загорання, немає безпечних підступів до води, не проведено санітарно-епідеміологічний контроль придатності поверхневих вод для купання та ґрунту. Та найголовніше - поблизу немає рятувальників!
На жаль, більшість громадян про власну безпеку та безпеку своїх дітей навіть не замислюються, купаючись на "диких" пляжах, ігноруючи попереджувальні знаки і забувають, що лише суворе дотримання правил поведінки на воді – це запорука безпеки життя.

Правила поведінки на воді

• Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.
• Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
• Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.
• Після прийняття їжі купатися рекомендовано не раніше, ніж через 1,5-2 години.
• Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
• У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.
• Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
• Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
• Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.
• Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
• Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.
Крім того, пам’ятайте, що безпека дітей на воді забезпечується уважним ставленням до своєї дитини, правильним вибором обладнаного місця для купання, систематичним роз'ясненням правил поведінки на воді і дотриманням запобіжних заходів.

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Купайтеся там, де безпечно!

© 2014 Макарівська селищна рада. Всі права захищено.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free