Державні установи

Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області інформує

Зустріч на Макарівщині з платниками податків щодо обговорення питання одноразового (спеціального) добровільного декларування

Нещодавно начальником Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Лілею ДЖИГОЮ було проведено зустріч з платниками податків з метою залучення фізичних осіб до кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування активів.
У ході зустрічі очільниця зазначила, що проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб відбуватиметься з 1 вересня 2021 р. до 1 вересня 2022р. та є правом, а не обов’язком громадянина. Виключно за власним бажанням особа може задекларувати свої активи, які раніше не були оподатковані.
Також було доведено інформацію за якими ставками оподатковуватимуться задекларовані активи під час одноразового декларування, які активи можуть бути задекларовані, хто зобов’язаний задекларувати свої активи та інші питання, які були цікаві присутнім.
Крім того, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами встановлено, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається декларантом виключно в електронній формі.
Запрошуємо всіх, хто бажає скористатись правом на одноразове добровільне декларування, звертатись до ДПІ для отримання роз’яснень і консультацій.

Затверджено форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання

Державна податкова служба України повідомляє, що наказ Міністерства фінансів України від 02 серпня 2021 року № 439 «Про затвердження форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання», який набуває чинності з 01.09.2021, зареєстровано Міністерством юстиції України 19.08.2021 за № 1090/36712.
Нагадуємо, що з 1 вересня 2021 року розпочинається одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування буде відбуватися шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація.

Розрахунки при оптовій торгівлі на складі СГ здійснюються без РРО/ПРРО

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє суб’єктів господарювання, що у разі, якщо в місці отримання товарів операції з розрахунків у готівковій формі не проводяться (наприклад, здійснюється оптова торгівля тощо), то реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) та або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються.
Зазначене передбачено пунктом 12 ст. 9 Закону України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», згідно якого, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо), то реєстратори розрахункових операцій та або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються.

Ставку збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування можна зменшити

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до абз.1 п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі - Збір) щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування Збору, визначеної згідно з п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, ставки 2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Як альтернативу, платник податків може обрати ставку 3 % із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно (абз.2 п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Тобто, ставку Збору можливо зменшити з 5 % (9%) до 2,5 % у випадку застосування спеціальної пільги шляхом придбання державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення.
Тобто, якщо фізична особа, яка має активи, одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до ПКУ, «переводить» такі активи у грошові кошти із наступним придбанням зазначених державних облігацій і така «конвертація» відбудеться у періоді з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання Декларації, то декларант має право зазначити номінальну вартість таких облігацій і сплатити з неї Збір за ставкою 2,5 % (замість 5 % чи 9 %, передбачених для коштів на рахунках банків). Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3% із сплатою податкового зобов’язання, визначеного з номінальної вартості таких облігацій, трьома рівними частинами щорічно.

© 2014 Макарівська селищна рада. Всі права захищено.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free