Державні установи

Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області інформує

На Макарівщині проведено семінар на тему: « Переваги звітування в електронному вигляді та електронні сервіси ДПС»

Нещодавно в Макарівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбувся семінар, темою якого було ознайомлення платників з електронними сервісами Державної податкової служби України та перевагами звітування в електронному вигляді.
Під час заходу зверталась увага на те, що подання звітності в електронному вигляді, має багато переваг, зокрема платники податків отримують:
- економію робочого часу та власних коштів на придбання бланків звітності;
- звітність, надіслана електронною поштою не потребує дублювання на паперових носіях та їх зберігання;
- уникнення черг, гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок;
- оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді;
- конфіденційність інформації;
- оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі.


Начальник ДПІ Лілія Джига наголосила, що для звітування в електронному вигляді необхідно лише отримати електронні ключі на захищених носіях.
Також вона зазначила, що електронні сервіси ДПС забезпечують дистанційне спілкування з податковою службою, значно спрощують та скорочують отримання адміністративних послуг, довідок, подачу звітності, а за допомогою сервісу «ЗІР», сторінок ДПС у соціальних мережах Facebook, Telegram можна переглянути анонси, новини та іншу корисну інформацію.
Зустріч відбулась у форматі діалогу, присутні мали можливість отримати відповіді на питання та практичні поради щодо користування сервісом «Електронний кабінет платника».

«Гаряча лінія» на тему: Адміністрування земельного податку з фізичних осіб

Нещодавно в Макарівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Адміністрування земельного податку з фізичних осіб».
З платниками податків спілкувалась начальник Макарівської ДПІ Лілія Джига.
Громадян цікавили різні питання по адмініструванню земельного податку, але найбільше запитань було щодо порядку нарахування та термінів сплати земельного податку, застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату.
Найбільше громадян цікавило питання щодо застосування пільг по сплаті земельного податку.
На дане питання Лілія Джига дала наступну відповідь.
Відповідно до ст. 269 Податкового кодексу України, платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Від сплати даного податку звільняються:
• інвалід першої і другої групи;
• фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
• пенсіонери (за віком);
• ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
• фізичні особи, визначені законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати земельного податку поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, якщо у фізичної особи, яка має підстави для звільнення від сплати земельного податку, перебуває у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.
Під час проведення заходу всі громадяни отримали вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.

На Макарівщині відбулася зустріч з майбутніми платниками податків

Про основи податкового законодавства розповіли старшокласникам Макарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів фахівці Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області.
Зустріч пройшла з метою підвищення податкової культури громадян, формування іміджу сумлінного платника податків.
Школярі дізналися про місце податків у забезпеченні добробуту країни, принцип їх зворотності: із сплачених податків сплачуються заробітні плати лікарям, вчителям, державним службовцям, стипендії тощо.
Неабияк зацікавила учнів презентація книги «Основи податкових знань», в якій можливо ознайомитись з історією оподаткування, основними етапами становлення податкової системи України від часів Київської Русі до сьогодення.
Наприкінці зустрічі податківці побажали учням впевненості в собі, у своїх силах, непохитно вірити в свій успіх та бути творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни.

Сплата земельного податку при створенні нових територіальних громад

Відповідно до пп. 10.1.1 та пп. 265.1.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) – плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків.
Згідно п.12.3 ПКУ сільські, селищні ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та про внесення змін до таких рішень.
Якщо до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування місцевих податків та/або зборів, сільська, селищна рада або рада об’єднаних територіальних громад, створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів (пп. 12.3.5 ПКУ).
Закінчення повноважень сільських, селищних рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв’язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються у порядку, передбаченому п. 6-1 розд. V Закону, п. 13 якого передбачено, що після закінчення повноважень рад, що припиняються, їхніх виконавчих комітетів, сільського голови, який одноособово виконував функції виконавчого органу сільської ради, що припиняється, видані ними нормативно-правові акти, невиконані акти індивідуальної дії зберігають чинність на відповідних територіях та для відповідних осіб.
Отже, якщо органом самоврядування, який є адміністративним центром новоствореної територіальної громади, не прийнято рішення про встановлення місцевих податків та зборів на поточний рік, то платники земельного податку застосовують ставки, затверджені рішеннями відповідних розформованих територіальних громад (сільських, селищних рад).

© 2014 Макарівська селищна рада. Всі права захищено.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free