Державні установи

Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області інформує

Податкові новації, декларування та електронні сервіси – тема семінару - практикуму

Нещодавно в Макарівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбувся семінар – практикум для платників податків, на якому податківці розповіли про податкові новації, які вступили в дію з початком нового року, про Деклараційну кампанію 2021, а також електронні сервіси від ДПС, які розвиваються та стають доступнішими та актуальними для сучасних платників.
Присутнім нагадали про кампанію декларування доходів, отриманих протягом минулого року, яка стартувала з 1 січня 2021 року. Зокрема, звернули увагу платників, у кого виникає необхідність подання декларації про доходи, граничні строки подання декларації за звітний рік, а також місця та способи подання такої декларації.
Також було наголошено, що найпопулярнішим сервісом і засобом для співпраці з Податковою службою є «Електронний кабінет платника», який поєднав у собі ряд можливостей (сплата податків, подання звітності, заяв, декларацій в режимі онлайн, недопущення помилок тощо). Сервіс знаходиться у відкритому доступі, його легко знайти за допомогою пошукових систем, задавши запит «Електронний кабінет ДПС», або перейти за посиланням cabinet.tax.gov.ua.


Окремо податківці акцентували увагу платників на новий сервіс "Е-повернення", який дає змогу дистанційно подати заяву на повернення коштів та декларацію на податкову знижку.
Наприкінці заходу було проінформовано платників і про новинку від ДПС – «InfoTax». Завдяки новому сервісу, через месенджери Telegram та Viber, платники податків мають можливість дізнатись про:
- стан розрахунків з бюджетом;
- реєстраційні та облікові дані;
- про результати обробки документів;
- про строки подання звітності та сплати податків.

На Макарівщині податківці проводять навчання на тему: «Переваги подання звітності в електронному вигляді»

У Центрі обслуговування платників Макарівської ДПІ Головного управління ДПС у Київській області фахівці проводили податкові навчальні тренінги для юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадян.
У ході навчань податківці знайомили платників податків з електронними сервісами податкової служби, зокрема Електронним кабінетом, та переліком їх функціональних можливостей. При цьому платники мали можливість безпосередньо заповнювати та надсилати декларацію, переглядати необхідну інформацію, сплачувати податки та збори та багато іншого з використанням електронного цифрового підпису.

Новації законодавства, застосування ПРРО та кампанія «Декларування – 2021» на «гарячій лінії»

Нещодавно Макарівською ДПІ ГУ ДПС у Київській області проведено «гарячу лінію» з питань новацій законодавства, застосування ПРРО та проведення кампанії « Декларування – 2021». На запитання платників відповідала начальник ДПІ Лілія Джига. Платників цікавили питання щодо змін у податковому законодавстві, які будуть діяти впродовж 2021 року.
Платникам було доведено, що законом України від 04 жовтня 2019 року № 190-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», запроваджено використання єдиного рахунку, який може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених Кодексом, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Також було роз’яснено, що РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
Так з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Не оминули увагою питання щодо порядку подання декларації про майновий стан і доходи, отримання податкової знижки та способи подання декларації до податкових органів.
На всі питання було надано вичерпні відповіді.

Сплачуйте податок на нерухомість своєчасно!

Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області нагадує громадянам, що відповідно до п.п. 266.3.2 Податкового кодексу України база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.
Якщо сума грошового зобов’язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому Податковим кодексом України.
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Отже, фізична особа – платник податків притягується до відповідальності у разі не сплати узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України
Також слід враховувати наступні нюанси:
1. У разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, визначення платників податку відбувається наступним чином:
• якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
• якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
• якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
2. Фізичні особи можуть мати пільги при сплаті податку на нерухоме майно. Однак, скористатися пільгами буде неможливо, якщо майно використовується власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
3. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та фактичними даними щодо майна, яке підлягає оподаткуванню, платник податку на майно може звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо правильності нарахованої суми податку. Контролюючий орган у такому випадку зобов’язаний провести перерахунок суми податку і наслати платникові податків нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення буде вважатися скасованим.

© 2014 Макарівська селищна рада. Всі права захищено.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free