Державні установи

Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області інформує

Обговорення спільних завдань під час зустрічі з керівництвом Макарівської ТГ

Забезпечення додаткових надходжень до місцевого бюджету, покращення ефективності адміністрування місцевих податків і зборів обговорили під час зустрічі начальник Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Лілія Джига та заступник начальника Макарівської ТГ Анатолій Карбовський.
Питання, які розглядали під час спілкування стосувались сплати громадянами податку на нерухомість і земельного податку. Особливу увагу було приділено налагодженню співпраці щодо виявлення та забезпечення додаткових надходжень до бюджету.
Лілія Джига також звернула увагу і про необхідність дотримання суб’єктами господарювання трудового законодавства, та сплати ними ПДФО та ЄСВ. Посадовець наголосила про кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році, обов’язок та терміни подання декларації. Також проінформувала про електронні послуги та сервіси від податкової служби, які стають все більш популярними.
За результатами зустрічі було прийнято рішення докласти максимум зусиль щодо пошуку додаткових  резервів надходжень податків і зборів та якісному обслуговувані платників податків.

Питання використання електронних сервісів та застосування програмних РРО роз’яснили на «гарячій лінії» в Макарівській ДПІ

Нещодавно Макарівською ДПІ ГУ ДПС у Київській області проведено « гарячу лінію» з питань використання електронних сервісів, кампанії « Декларування – 2021» та застосування  програмних РРО. На запитання платників відповідала начальник Макарівської ДПІ Лілія Джига.
Платникам було доведено, що електронні сервіси ДПС за рахунок використання сучасних інформаційних технологій забезпечують дистанційне спілкування з податковою, значно спрошують та скорочують отримання адміністративних послуг, довідок, подачу звітності або навіть консультацій, а за допомогою сервісу «ЗІР», сторінок  ДПС у соціальних мережах Facebook, Telegram можна переглянути анонси, новини та іншу корисну інформацію.
Також платників цікавило, як отримати електронний цифровий підпис та його подальше використання в Електронному кабінеті, як отримати довідку про доходи, не відвідуючи податкову, дізнатися про майнові податки та як сплатити їх онлайн.
Очільниця надала роз'яснення платникам податків щодо використання програмних РРО, а також етапи їх реєстрації та вимоги щодо застосування.
Платники отримали вичерпні відповіді на всі поставленні запитання.

Як оподатковуються доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції

Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до норм Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема:
• садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
• особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.
Доходи від продажу  продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (18 %) та військовим збором (1,5 %).
Платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня року податкову декларацію про майновий стан і доходи, а також сплатити податок ПДФО та військовий збір з таких доходів.

Операція «Урожай»: у пріоритеті - наповнення бюджетів територіальних громад

Головне управління ДПС  у Київській області повідомляє, що у межах  триваючої  операції «Урожай» та кампанії декларування доходів стратегічними напрямками є декларування доходів громадянами, які одноосібно обробляють земельні ділянки площею понад 2 га та детінізація трудових відносин у аграрному секторі - легалізація найманої праці, встановлення розміру заробітної плати  на рівні, не менше  мінімальної, а також  легалізація використання земель, залучення до державної реєстрації .
Метою проведення операції «Урожай» є наповнення, перш за все, скарбниць територіальних громад, а цьому сприяє виявлення  фактів тіньової оренди земель (використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів на використання землі (без договорів оренди)) та тіньового ринку сільгосппродукції, визначення обсягу  реалізації сільгосппродукції та підприємств, які здійснюють закупівлю та переробку сільськогосподарської продукції, використовують сільськогосподарську техніку та найману працю без державної реєстрації та без сплати податків і зборів, ЄСВ до бюджету.
З огляду на вищевикладене та з метою детінізації трудових відносин у аграрному секторі, нагадуємо сільськогосподарським товаровиробникам, що законодавством передбачений єдиний для всіх роботодавців порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками: як для юридичних осіб так і  для фізичних осіб - підприємців. ФОП також  мають укладати трудові договори з найманими працівниками - це встановлено ст.21 Кодексу законів про працю.
Трудовий договір укладається у письмовій формі та вважатиметься укладеним  лише після підписання його роботодавцем і працівником та видання наказу (розпорядження) про прийняття працівника на роботу.  Стаття  24 КЗпП передбачає, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Отже, роботодавець до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором  зобов’язаний подати повідомлення до ДПС України за встановленою постановою КМУ від 17.06.2015 №413 формою, в один із таких способів:
- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

© 2014 Макарівська селищна рада. Всі права захищено.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free