Державні установи

Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області інформує

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: хто та коли подає

15 червня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».
Відповідно до Закону, одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року (далі – період одноразового (спеціального) добровільного декларування) та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в порядку, строки і розмірах, встановлених цим Кодексом, та виконання інших умов, визначених цим підрозділом.
Нагадаємо, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та /або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.
Законом передбачено, що скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до цього Кодексу є чи були платниками податків.
Відповідно до документу, конкретизовано, склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори.
Конкретизовано, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.
Закон передбачає, що декларантами не можуть бути особи, які з 1 січня 2010 року займали високі державні посади або були народними депутатами, а також особи, щодо яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

Внесення змін до відомостей про об’єкт оподаткування за ф. № 20- ОПП

Макарівська ДПІ Головного управління ДПС у Київській області повідомляє, що платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Повідомлення за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Повідомлення за ф. № 20-ОПП) з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування та у графу 2 «Код ознаки надання інформації» вноситься значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».
Водночас, у разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається в Повідомленні за ф. № 20-ОПП двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється (у графу 2 вноситься значення «6 – закриття об’єкта оподаткування»), у другому – оновлена інформація про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого (у графу 2 вноситься значення «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»), при цьому ідентифікатор об’єкта оподаткування змінюється.

На Макарівщині за «круглим столом» обговорили шляхи погашення податкової заборгованості

Нещодавно в Макарівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області за участю начальника Бучанського відділу по роботі з податковим боргом С. Гарбара було проведено зустріч за «круглим столом» з платниками податків, котрі мають заборгованість перед місцевим бюджетом, з метою його погашення та недопущення новоствореної заборгованості.
В ході розмови платники запевнили, що докладатимуть максимум зусиль для погашення накопичених боргів та своєчасної сплати податків до бюджету.
«Реалізація майна, що перебуває в податковій заставі, теж один із шляхів зменшення податкових боргів. У межах наданих повноважень та вимог закону податкова служба виконує процедуру щодо опису та реалізації заставного майна боржників та підприємств-банкрутів. Втім, наша рекомендація бізнесу – не накопичувати борги до бюджетів, а для цього виконувати свої податкові зобов’язання повною мірою і своєчасно», - наголосив Сергій Гарбар.
В ході зустрічі податківцями роз’яснено основні принципи та процедури погашення податкової заборгованості платників податків.

На Макарівщині податківці допомагають платникам працювати в Електронному кабінеті

Працівники Макарівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області щоденно розповідають платникам податків про зручність та простоту роботи з електронними сервісами ДПС та надають практичну допомогу при поданні звітності через Електронний кабінет.
Днями, начальник ДПІ Лілія Джига роз’яснила підприємцям переваги електронної звітності, зазначивши що це, насамперед, економія часу, вибір зручного моменту для подання звітності, наявність додаткових можливостей програми (підказок, нагадувань, автозаповнення звітності), першочергове оновлення бланків звітності, контроль стану звітування, автоматичне формування електронного архіву звітності. Електронний кабінет дозволяє платнику безперешкодно у дистанційному режимі отримати доступ до особистих рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів.
Платникам для подання звітності в електронній формі необхідно отримати електронний цифровий підпис для авторизації в сервісі «Електронний кабінет платника».
Безкоштовно отримати цифровий підпис можливо в Головному управлінні ДПС у Київській області за адресою: вул. Народного ополення, 5а, м. Київ.

© 2014 Макарівська селищна рада. Всі права захищено.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free